MyMachine mini EXPO Trnava

Deti zo Základnej školy na Bottovej v Trnave si museli na odovzdanie svojho vynálezu počkať. Vysnívali si ho už v minulom školskom roku, no kvôli Covidu sa jeho výroba aj odovzdávanie museli odložiť.

Technický nákres vynálezu pripravili študenti Strojníckej fakulty STU a prototyp vyrobili Jakub, Dávid a Matej – študenti zo Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave.

Začiatkom apríla prišli deti zo základnej školy na dlhoočakávanú návštevu Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave. Najprv si mohli pozrieť priestory školy – očarili ich dielne, kde mladí stredoškolskí študenti vŕtali, skrutkovali a vyrábali. Po exkurzii už na deti čakalo samotné odhaľovanie ich vynálezu, ktorý sami nazvali Smart Jožko,

Smart Jožko je geniálna upratovacia motokára, ideálna na upratovanie kopcov kociek, hôr plyšákov či hromád špinavého šatstva. Okrem uľahčenia upratovania rozvíja vodičské zručnosti budúcich závodníkov. Pre deti bola v telocvični pripravená aj dráha s rozhádzanými hračkami, kde si Smart Jožka mohli rovno odskúšať.     

 

Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020