Pre školy

Kľúčovými hráčmi v MyMachine sú žiaci a študenti zapojených škôl a univerzít. Ak aj na vašej strednej škole študujú zruční budúci majstri s vášňou pre inovácie alebo máte na vašej základnej škole nadšených výmyselníkov, sledujte našu stránku alebo sa prihláste na odber newslettra (v päte stránky). Na jar 2024 otvoríme výzvu na zapojenie do 9. ročníka MyMachine 2024/2025! Do výzvy sa môžu zapojiť základné a stredné odborné školy zo všetkých krajov Slovenska.

Program MyMachine je vhodný pre základné školy každého druhu: štátne, súkromné, cirkevné, mestské, obecné aj školy pre deti so znevýhodnením či zo sociálne znevýhodneného prostredia. Z jednej základnej školy zapojíme cca. 20-30 detí (1-2 triedy) vo veku 6-12 rokov.

MyMachine je ideálny program pre stredné odborné školy zamerané na techniku, technológie a remeslá, stredné odborné učilištia a stredné školy umeleckého priemyslu. Výber odboru a ročníka nechávame na zvážení strednej školy. Program kladie dôraz na diverzitu, prebúdza záujem o techniku a vedu aj u dievčat a podporuje i umelecké smery.

PARTNERSKÉ UNIVERZITY

Našimi partnermi v realizácii MyMachine sú fakulty zapojených vysokých škôl a univerzít.

Strojnícka fakulta TUKE – odborný garant

Fakulta umení TUKE

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií UNIZA

Strojnícka fakulta STUBA

Fakulta architektúry a dizajnu STUBA

Fakulta techniky TUZVO

Filozofická fakulta UNIPO

ZAPOJENÉ ŠKOLY 2023-2024

ŠKOLY ZAPOJENÉ DO PREDCHÁDZAJÚCICH ROČNÍKOV

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020