Deti boli zo svojich vynálezov nadšené. A my z detí :)

Veľmi sa tešíme, že po náročnejších ročníkoch MyMachine, kedy sme sa museli popasovať s dôsledkami pandémie covid 19 či s výpadkami dodávok tovaru, sa nám tento rok podarilo odovzdať všetkých 14 vynálezov, ktoré si „naše“ deti vysnívali. A odovzdali sme dokonca aj ďalšie dva z minulého ročníka. Spolu sme teda odovzdali 16 vynálezov na troch záverečných podujatiach.


Na MyMachine EXPO v Banskej Bystrici sa deti tešili z „Lietajúceho“ batoha, Teplohrnčeka a počítačovej hry Záchrana Roba Boba. V krásnych priestoroch Štátnej vedeckej knižnice si deti okrem svojich vynálezov mohli pozrieť aj výstavu, ktorú pripravila Knižnica – Vdecká hračka.


V Bratislave sa stretlo vyše 100 detí, aby si prvýkrát pozreli hotové prototypy svojich vysnívaných vynálezov – Triedič oblečenia 4000, Lietajúce autíčko, Elektrická ľadvinka s megakrabicou na fixky a Hľadač – pátrač. Bratislavské Aurélium, kde sa EXPO konalo zaujalo deti aj svojimi stálymi exponátmi, ktoré si mohli pozrieť a tak z podujatia odchádzali naozaj  plní podnetov.


A najväčšie EXPO sme si užili v košickom Kulturparku, kde sme deťom z deviatich základných škôl z celého východného Slovenska odovzdali 9 hotových vynálezov. Deti sa nevedeli vynadívať na Kinetickú sochu, pohojdali sa na Guličkomate, zahrali si Futbal v tme aj si vyskúšali Stroj na domáceho úlohy. Reportáž, ktorú natočila RTVS si môžete pozrieť tu: reportáž RTVS o MyMachine EXPO Košice. 


Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020