3..2..1.. Odštartoval ôsmy ročník MyMachine!

Humenné, Krompachy, Prešov, Košice, Revúca, Župkov, Badín, Nižná a Lozorno. Tam všade sme navštívili základné školy, pre ktoré tento rok budeme vyrábať MyMachine vynálezy.

Spolu so študentmi z Technickej univerzity v Košiciach, Prešovskej univerzity v Prešove, Technickej univerzity vo Zvolene, Žilinskej univerzity v Žiline a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sme koncom októbra a začiatkom novembra pripravili tvorivé workshopy pre deti z 10 základných škôl po celom Slovensku.

Cieľom workshopov je povzbudiť detskú fantáziu a podnietiť deti k rozmýšľaniu nad svojim vysnívaným vynálezom. Podarilo sa 😊. Z workshopov sme si tak odniesli stovky úžasných kreatívnych kresieb. V každej triede si samotné deti vybrali tri kresby, ktoré by najviac chceli vidieť ako zrealizované funkčné vynálezy.

Lietajúci skateboard, automatický stierač tabule, bazénový dom, nákupný super-vozík či záchranársky robot. Naozaj bude z čoho vyberať. Tešíme sa na definitívny výber vynálezov aj na ich realizáciu. Sledujte to s nami.


Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020