Ako bude vyzerať náš vynález?

Túto otázku si deti kladú, odkedy ich na začiatku školského roka navštívime na ich škole a ony si nakreslia a vyberú vynálezy, ktoré sa budú vyrábať. Čiastočnú odpoveď dostanú začiatkom februára, keď sa prídu pozrieť na univerzitu, aby zistili, ako ich návrh prekreslili do realizovateľnej podoby vysokoškolskí študenti.

A ešte lepšiu predstavu získajú na prelome apríla a mája, kedy navštevujú stredné školy, ktoré ich vynálezy vyrábajú. Deti zo ZŠ v Trenčianskych Tepliciach sa takto boli pozrieť na SPŠ v Dubnici nad Váhom, aby im študenti predstavili mechanizmus, ktorý použijú v ich Triediči oblečenia 4000. Alebo deti zo ZŠ Trstená prišli na návštevu na SPŠ IT do Tvrdošína, aby stredoškolákom dali posledné inštrukcie, čo ešte doplniť do počítačovej hry Záchrana Roba Boba. A deti zo ZŠ v Bardejove zase navštívili SPŠT Bardejov, aby sa presvedčili, že ich Stroj na domáce úlohy tiež napreduje a onedlho z neho bude hotový vynález.

Aj deti z ďalších 11 základných škôl sa prišli pozrieť na svoje príslušné stredné školy, aby videli svoje vynálezy v procese výroby, ale aj aby zažili ako to na takej strednej škole vyzerá, aby nahliadli do dielní, či vyskúšali si rôzne stroje. Občas sa aj stalo, že niektorá stredná škola mala z prípravy takejto návštevy trochu stres – či sa deťom bude páčiť, či budú spokojné. Ale môžeme za deti zo všetkých 14 škôl zapojených v tomto ročníku MyMachine zodpovedne povedať, že z návštev boli nadšené.


Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020