Vybrali sme vynálezy, ktoré sa budú tento rok v MyMachine vyrábať

V tomto ročníku MyMachine máme zapojených 14 základných škôl a to znamená, že na konci školského roka odovzdáme 14 nových vynálezov. Vybrať, ktoré to budú, je zdĺhavý proces.

Začína už na workshopoch, kde deti kreslia svoje vysnívané vynálezy: deti hlasovaním pomocou farebných nálepiek vyberú tie tri kresby, ktoré by najviac chceli vidieť ako vyrobené prototypy. Vybrané kresby si vezmú vysokoškoláci a pripravia ku každej viacero možných riešení. Všetky riešenia potom odprezentujú na Rade MyMachine, kde sa vyberie jeden, ktorý sa bude vyrábať.

Radu MyMachine tvoria zástupcovia strednej školy, ktorí musia povedať, čo všetko je v ich silách vyrobiť; vysokoškolský tím, ktorý odprezentuje svoje nápady na finálne riešenia; partneri, ktorí vedia povzbudiť a inšpirovať jednu či druhú stranu, a zástupcovia MyMachine, ktorí dohliadajú na to, aby bol vybraný vynález hravý, aby sa neopakoval a aby spĺňal detské očakávania.

Tento rok sme takýchto Rád mali 7, stretli sme sa v Bratislave, Šamoríne, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove a Michalovciach. Postupne vám predstavíme, tu na našej stránke aj na našich sociálnych sieťach, na ktoré vynálezy sa tento rok môžu deti tešiť.

Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020