NESKRÝVANÉ DOJATIE AJ NOVÝ RAPOVÝ HIT. ČO O MYMACHINE EXPO POVEDALI ÚČASTNÍCI A NOVINÁRI?

V závere školského roka sme už tradične odovzdávali deťom ich hotové vynálezy na podujatiach MyMachine EXPO. Tento rok sme mali podujatia dve: v Univerzitnej knižnici TUKE v Košiciach a v Elektrárni Piešťany. Spolu sme na nich odovzdali 10 vynálezov, na ktorých pracovalo počas celého školského roka 10 tímov žiakov základných škôl a študentov stredných odborných a vysokých škôl.

Atmosféru na MyMachine EXPO Košice zachytila na fotografiách Petra Juhásová takto. V Piešťanoch nám zase úžasné fotky spravil fotograf Dávid Hanko, ich výber si môžete pozrieť tu.

Svoje skúsenosti s MyMachine popísali žiaci a študenti pre košický denník Korzár v tomto hutnom článku.

Cestu vynálezu Bazénový domček zachytilo video Školskej televízie Základnej školy Kúpeľná v Prešove. A v krátkej reportáži RTVS môžete od 14:35 vidieť nielen ako sa Laura tešila z Bazénového domčeka, ale aj ako vyzerajú a fungujú ďalšie 4 vynálezy odovzdané na košickom EXPE. Ak chcete o piatich super vynálezoch z košického EXPA vedieť viac alebo ak sa chcete dozvedieť, čo odkázal dekan Strojníckej fakulty deťom na MyMachine EXPO, môžete si prečítať článok v online magazíne Eastmag.

V milom rozhovore s Ondrom a Samom zo Strojníckej fakulty sa dozviete, ako sa im pracovalo na vynáleze Kolomko

Dojatie z toho aká to bola parádna jazda neskrývala vo svojom statuse študentka Radka, ktorá bola do MyMachine zapojená už druhýkrát a chystá sa zapojiť znova. Pracovala na vynáleze OTIS, ktorý je pekne zachytený aj v reportáži televíznej Reginy od 20:45.

Aké vynálezy odovzdali študenti stredných a vysokých škôl deťom na piešťanskom MyMachine EXPO zhrnul online magazín PNky v tomto článku.

Redaktorka RTVS sa študentov zo západného a stredného Slovenska bližšie popýtala na to, čo sa pri práci na vynálezoch naučili. Ich odpovede zhrnula vo svojej reportáži.

Študenti zo Strednej odbornej školy v Žarnovici pracovali na vynáleze Ňufko-futbal. O jeho odovzdaní spravili parádne video, do ktorého použili prvú rapovú skladbu o MyMachine vytvorenú umelou inteligenciou 😊

Naozaj to bola jazda 😊 Ďakujeme za ňu všetkým účastníkom a už teraz sa tešíme na ďalší ročník 😊

Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020