Máme za sebou šnúru online stretnutí vynálezcov

printscreen z online stretnutia vynálezcov

Pandemická situácia nám neumožnila, aby sme pozvali malých vynálezcov na návštevu vysokých škôl a preto sme pre nich pripravili šnúru online stretnutí vynálezcov! 

Tieto stretnutia znamenali polčas vo vývoji jednotlivých vynálezov. Vysokoškolskí študenti prišli späť za svojimi zákazníkmi – deťmi, predstavili im rozpracovaný návrh riešenia ich vynálezu a deti im dali spätnú väzbu a nápady na vylepšenia. Študenti si precvičili soft skills – svojim zákazníkom museli zrozumiteľne vysvetliť, prečo je navrhované riešenie iné než aké očakávali a museli svoju prácu vedieť obhájiť. Teraz pracujú na zapracovaní pripomienok a príprave materiálov do výroby – na stredné odborné školy.

Milé prekvapenie nás čakalo od detí zo základnej školy Dunajská Lužná. Po stretnutí so študentmi prebrali rolu projektových manažérov a zo stretnutia spísali záznam.

Fotky zo všetkých prezentácií študentov Fakulty umení a Strojníckej fakulty TUKE, Strojníckej fakulty STU a Fakulty elektrotechniky a informačných technológií UNIZA a detské nápady na vylepšenia vynálezov si môžete pozrieť na našej Facebookovej stránke.

My spomenieme už len toľko, že pri stretnutí detí zo ZŠ Jarná v Žiline so študentmi UNIZA dostali deti od študenta otázku, aké exotické miesta by rady navštívili v počítačovej hre, ktorú pre nich študenti pripravujú. Na naše prekvapenie si deti vybrali Hričov, Štúrovo a Poprad.

Zdieľajte tento článok
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020