Máme za sebou šnúru online stretnutí vynálezcov

printscreen z online stretnutia vynálezcov

Pandemická situácia nám neumožnila, aby sme pozvali malých vynálezcov na návštevu vysokých škôl a preto sme pre nich pripravili šnúru online stretnutí vynálezcov! 

Tieto stretnutia znamenali polčas vo vývoji jednotlivých vynálezov. Vysokoškolskí študenti prišli späť za svojimi zákazníkmi – deťmi, predstavili im rozpracovaný návrh riešenia ich vynálezu a deti im dali spätnú väzbu a nápady na vylepšenia. Študenti si precvičili soft skills – svojim zákazníkom museli zrozumiteľne vysvetliť, prečo je navrhované riešenie iné než aké očakávali a museli svoju prácu vedieť obhájiť. Teraz pracujú na zapracovaní pripomienok a príprave materiálov do výroby – na stredné odborné školy.

Milé prekvapenie nás čakalo od detí zo základnej školy Dunajská Lužná. Po stretnutí so študentmi prebrali rolu projektových manažérov a zo stretnutia spísali záznam.

Fotky zo všetkých prezentácií študentov Fakulty umení a Strojníckej fakulty TUKE, Strojníckej fakulty STU a Fakulty elektrotechniky a informačných technológií UNIZA a detské nápady na vylepšenia vynálezov si môžete pozrieť na našej Facebookovej stránke.

My spomenieme už len toľko, že pri stretnutí detí zo ZŠ Jarná v Žiline so študentmi UNIZA dostali deti od študenta otázku, aké exotické miesta by rady navštívili v počítačovej hre, ktorú pre nich študenti pripravujú. Na naše prekvapenie si deti vybrali Hričov, Štúrovo a Poprad.

Zdieľajte tento článok
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

prihláste sa na odber newslettra

Karpatská nadácia
Letná 27
040 01 Košice

MyMachine Slovakia © 2020